TÜM HABERLER

     Tüm Makromarket ailesi, 21-22 Ocak tarihlerinde Abidinpaşa Lale Restaurant’ta gerçekleştirilen “Personel Motivasyon Toplantısı”nda bir araya geldi. 3.500’ün üzerinde çalışanı bulunan Makromarket’in tüm çalışanlarını ve yönetim kurulu üyelerini bir araya getiren geleneksel motivasyon toplantıları, Makromarket’in birliğe ve çalışma azmine verdiği önemi ortaya koyan çok önemli bir gösterge olarak her yıl gerçekleştiriliyor.

Diğer Resimleri Görmek için Tıklayın....

 

     Düzenlediği etkinliklerle çalışanlarını sık sık bir araya getiren ve onlara verdiği değeri ortaya koyan Makromarket, bu yıl da geleneği bozmadı ve 2010 yılı “Personel Motivasyon Toplantısı”nı 21-22 Ocak tarihlerinde tüm çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirdi. Makromarket’in son yıllarda kat ettiği yolu göstermesi açısından büyük öneme sahip olan motivasyon toplantısı, büyük bir coşkuya sahne oldu.

     Makromarket yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlarının bir araya geldiği gece, Lale Restaurant’ın nezih ortamında başladı. Gecenin ilk dakikalarında tüm Makromarket ailesi bir taraftan yemeklerini yerken diğer taraftan da 2009 yılında yapılan tüm açılışların, etkinlik ve kampanyaların bulunduğu bir sunum gerçekleştirildi. 2009 yılının geniş bir özetini veren sunum, Makromarket’in 2009 yılındaki büyümesini ve markalaşmasını gözler önüne serdi. Sunumun ardından Makromarket Genel Müdürü Mustafa Songör, tüm Makromarket çalışanlarına “hoş geldiniz” demek için sahneye çıktı. 2011 yılı toplantısında daha da kalabalık olmayı umduklarını söyleyerek sözlerine başlayan Mustafa Songör, Makromarket’in 19. yılını kutladı. Songör, Makromarket’in 19. yılına özel olarak, tüm Yönetim Kurulu üyelerine ve babaları Şevket Songör’e, birlikteliklerinden doğan gücü ve inancı anlatan birer şilt takdim etti.

     Gecenin ilerleyen dakikalarında sahneye çıkan Makromarket Tiyatro Ekibi, Makromarket çalışanlarına, birbirinden eğlenceli gösteriler sundu. Tiyatro gösterisinin ardından sahne alan Makromarket Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör söze, “Çok önemli bir günü beraber yaşıyoruz” diyerek başladı: “Artık geleneksel hale gelen motivasyon toplantılarının birini daha beraber yaşıyoruz. Eskiden bu toplantılarda konuşmak, sizlerle hasbıhal etmek çok daha kolaydı çünkü 100 çalışanımız, 5-10 mağazamız vardı. Ama bugün bakıyoruz ki, 9 ayrı ilde, 112 mağaza ve 3 bin 500 arkadaş… Tek taraflı motivasyon kolay değil. Artık bu toplantılarda herkes birbirini motive etmeli, destek vermeli; bunun için bir arada bulunuyoruz. Birlikten doğan gücü hepimiz keşfetmeliyiz. Gücünüzü keşfedip, kendi senaryonuzu kendiniz yazmalısınız. Kendi işine, arkadaşına sahip olarak, kendi gücünün farkında olarak, beraber motivasyonumuzu arttırmalıyız. Ben burada sadece birlikteliğin gücünü anlatabilirim. Sizler de bu vesileyle kendi içinizdeki gücü keşfedersiniz.”

     Konuşmasına 2007 ve 2008 yıllarında yaşadıkları hızlı büyümeye değinerek devam eden Şeref Songör, sözlerini şöyle sürdürdü: “Makromarket olarak, 2007 ve 2008 yıllarında hızlı bir büyüme sürecinin arkasından böyle bir global krizi yaşamak kolay olmadı. Bunu hep beraber paylaşarak aştık. 2009 yılı motivasyon toplantısında da dedik ki, bugün birlik olma günü. Bugün ülkemize, elimizdeki işi en iyi şekilde yaparak, birbirimize daha çok destek olarak hizmet edebiliriz. Ve birlikte, bunu da başardık. Ben o gün paylaştıklarımızı yapan arkadaşlarımı sonuna kadar tebrik ediyorum ve hepinize bu anlamda teşekkür ediyorum.”

     2010 yılının büyüme ve ivme yılı olduğuna dikkat çeken Şeref Songör, 2010 yılı büyüme hedeflerinin %20 olduğunu söyledi ve “Her yıl olduğu gibi bu yıl hedefimizi yakalayacağımıza inanıyorum” dedi. Sözlerini verimliliğin önemini vurgulayarak bitiren Şeref Songör tüm çalışanlarına teşekkür etti.

     Konuşmasının ardından Şeref Songör, Makromarket’e yıllarca Mali Müşavir olarak hizmet vermiş olan Musa Çakır’a bir plaket takdim etti. Daha sonra da Makromarket’te 5. ve 10. yılını dolduran Makromarket personeli, ödüllerini almak üzere sahneye çağrıldı. Mehmet Songör ve Mustafa Songör’ün elinden ödüllerini alan Makromarket’in kadim çalışanlarının istikrarı ödüllendirildi.

    Ödül töreninin ardından sahneye çıkan Grup Yağmur, muhteşem konseriyle Makromarket çalışanlarını coşturdu. Konser sonrasında yapılan hediye çekilişi sonucu, pek çok Makromarket çalışanı birbirinden değerli hediyelerin sahibi oldu.

    Makromarket 2010 yılında da, başarısının ardındaki dev kadroyu unutmadı ve çalışanlarına verdiği değeri bir kere daha gözler önüne serdi.