TÜM HABERLER

Hicri takvime göre Muharrem ayının onuncu günü geleneksel olarak kutlanan Aşure Günü, bereketi ile Makromarket’te de kutlandı.

Makromarket aşure geleneğimizi yaşamak ve yaşatmak için 26 Aralık Cumartesi günü Ankara İstanbul Yolu, Konya Merkez, Karaman, Malatya, Samsun, Kayseri ve Kırıkkale mağazalarımızda olmak üzere toplam 7 ilde aşure yarışması ve konserin olduğu “Aşure Festivali” düzenledi.

Kullanılan malzeme, tarif ve püf noktalarına göre her ilde finalde yarışmak üzere 20 aday yarışmaya hak kazandılar. Finale kalan 20 aday arasından seçilen birinciye 500 TL, ikinciye 300 TL, üçüncüye 150 TL ve kalan 17 yarışmacıya da 50 TL değerinde Makro Para Kart verildi

Aşure festivali kapsamında 26 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’de Karaman ve saat 16.00’da da Konya illerinde meşhur ezgi sanatçısı Umut Murare sevenlerine ve Makromarket müşterilerine hoş bir konser veredi. 27 Aralık Pazar günü de Ilgın Cumhuriyet İlköğretim Okulu Halk Dansları topluluğu da saat 14.00’de Karaman’da ve saat 16.00’da Konya’da güzel bir gösteri sundular.  Kırıkkale Makro Avm’de de Grup Yağmur konseri ile beraber MCD Halk Dansları Gençlik Kulübünün gösterisi yer aldı.   Ayrıca Kırıkkale Makro Avm’de 27 Aralık Pazar günü saat:13’de Ahmet Selçuk İlkan’nın şiir dinletisi ile Aşure Festivali bir şölen havasında geçti.

Malatya, Kayseri ve Samsun Makromarket mağazalarında da yapılan aşure yarışması çeşitli etkinlikler ve aşure dağıtımı ile sona erdi.

Yarışmaların sonunda Makromarket aşçıları tarafından hazırlanan ve ayrıca müşterilerin yarışma için hazırlamış olduğu aşureler de Makromarket mağazalarında bulunan diğer katılımcılar ve alışveriş için gelen müşterilere dağıtıldı. 

MAKROMARKET

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

İrtibat Tel: 0 312 815 47 05  (pbx)