TÜM HABERLER

2007 YILI MAKROMARKET MOTİVASYON TOPLANTISI LALE RESTAURANT’TA DÜZENLENDİ.
Makromarket Mağazalar Zinciri tarafından her yıl düzenlenen Makromarket Personel Motivasyon toplantısı 10-11 Ocak 2007 tarihlerinde Lale Salonlarında 850’şer kişilik 2 grup halinde Makromarket Çalışanları, Makromarket Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyelerinin katılımı ile yapıldı. Nezih bir mekanda canlı müzik eşliğinde leziz bir akşam yemeği ile başlayan motivasyon toplantısı Makromarket Genel Müdürü Sayın Mustafa SONGÖR’ün açılış konuşması ile devam etti. SONGÖR konuşmasında; Türkiye’nin Yerli ve yerel Markası Makromarket Mağazalarının; Kırıkkale Makro Alışveriş Merkezinde hizmete açtığı hipermarketi ile Ulusal Zincir olma yolunda ilk adımını attığını ifade etti. Ayrıca Makromarket’in 2007 yılı hedeflerinden söz eden Songör; doğru noktalarda hizmete açacakları yeni mağazalar ile hizmet ağını genişleteceklerini bildirdi. Makromarket Genel Müdürü Mustafa Songör konuşmasına şöyle devam etti; “ Temel amacımız modern mağazalarımızda; müşterilerimize çizgi ötesi Makro kalite hizmeti sunabilmektir. Bu hizmet kalitesine ancak bilgisinden, tecrübesinden ve işine gösterdiği saygısından emin; insan gücü ile ulaşabiliriz. Bu yapı çerçevesinde 2007 yılında da mevcut mağazalarımız ve kurumsal yapımız güçlenerek büyümeye devam edecektir. Hepinize 2006 yılında göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarımızdan dolayı teşekkür eder; bu vesile ile 2007 yılının Makromarket ailesine sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini dilerim.”

Makromarket Yönetim Kurulu Başkanı Şeref SONGÖR Personel Motivasyon toplantısında; 2006 yılını ülkemizin içinde bulunduğu makro ekonomik dengeler ve veriler çerçevesinde değerlendirdi. Bu değerlendirmeler çerçevesinde; Perakende sektöründe yaşanan gelişmeleri de çalışanları ile paylaşan Şeref SONGÖR konuşmasına şöyle devam etti; “ Günümüz şartlarında rekabet gücü ve gelişim süreci doğru yönetilmiş ve yetiştirilmiş insan gücüne bağlıdır. Bu nedenle Makromarket olarak başarı ile çalışmalarını tamamladığımız müşteri ilişkileri yönetimi gibi performansa dayalı insan kaynakları yönetimini de etkin hale getirerek nitelikli insan gücü yetiştirmeliyiz. Güler yüzlü hizmet anlayışımızla sürekli müşteri memnuniyetini hedefleyerek mağazalarımızda “Mutlu & Memnun Müşteri” temelini esas almalıyız. Bu nedenle bizi tercih eden müşterilerimizin; mağazalarımızdan daima mutlu ayrılmasını sağlamalıyız. Makromarketin hizmette edinmiş olduğu bu misyon; uzun vadede istikrarlı büyümeyi, gelişmeyi ve verimliliği sağlayarak müşterilerimizin kuruma olan bağlılığını arttıracaktır. ”

Makromarket Ailesinde İstikrar Ödüllendirildi.
Bugün için perakende sektör çalışanları tarafından geçici bir istihdam sahası olarak görülen Mağazacılık iş kolu; Makromarket Mağazalar Zincirinde ödüllendirildi. Makromarket Yönetim Kurulu; Makromarket çatısı altında 10 yılını ve 5 yılını istikrar çerçevesinde tamamlayan 55 personelini Cumhuriyet Altını , plaket ve çeşitli hediyelerle ödüllendi.


Makromarket Çalışanlarında Yönetim Kuruluna Büyük Sürpriz…
Makromarket Ailesi; birlikte çalıştığı Makromarket Yönetim Kuruluna iyi diyaloglarından ve ilişkilerinden dolayı büyük bir sürpriz ile yaparak duygularını çiçek ve plaketler vererek ifade ettiler. Yönetim Kurulu ve üyeleri tarafından büyük bir sevgi ile karşılanan bu davranış; Makromarket Ailesi tarafından coşku ile ayakta alkışlanarak kutlandı.

Makromarket Personel Motivasyon Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin Personeli uğurlama töreni ile sona erdi.