TÜM HABERLER
Ülkemizin Yerli Markalarından biri olan Makromarket Mağazalar Zinciri, Ankara’nın en köklü mağaza zincirlerinden Nazar Mağazalar Zincirini satın almıştır. Konuyla ilgili olarak Türkiye Perakendeciler Federasyonu basına aşağıda belirtilen açıklamayı yapmayı uygun görmüştür.
“ Türkiye Perakendeciler Federasyonu sektörün değişen ve gelişen şartlar doğrultusunda kendisini yeniden yapılandırmasına yönelik çözümü kendi içerisinde bulmuştur. Günümüzde sektördeki işbirliği ve dayanışmanın daha da artacağı düşünülmektedir.
Federasyonumuza bağlı Ankara Perder üyesi olan, Nazar Marketler Zinciri Yönetimi, perakende sektöründen çıkma kararı almıştır. Bu doğrultuda, yine üyelerimizden biri olan Makromarketler Zinciri ile yaptıkları görüşmeler, kısa sürede sonuçlanarak anlaşmayla noktalanmıştır. Böylece Makromarket gurubu Nazar Mağazalar Zincirini de bünyesine katarak sektördeki gücünü ve etkisini daha da arttırmıştır.
Federasyon olarak; günümüze dek perakende sektörüne önemli hizmetlerde bulunmuş olan Ahmet Özdoğan ve Levent Gündoğdu ailelerine devam etmekte olan distrübütörlük faaliyetlerinde ve tüm iş yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarı diliyoruz.
Ortaya çıkan bu yeni oluşumla mağaza sayısını 35’ten 60’a çıkaran, sektörün en önemli temsilcilerinden biri olma misyonunu daha da güçlendiren ve geliştiren Makromarket ailesine hayırlı olmasını diliyoruz. Ülkemizde yerli perakendeciliğin güçlenmesi adına önemli bir gelişme olarak gördüğümüz bu birleşmenin, perakende sektörüne, toplumumuza ve ülkemize hayırlı olmasını gönülden diliyoruz.”
Konuyla ilgili olarak Makromarket yönetimi de bir açıklama yapmıştır.
“Bilindiği gibi Makromarket Mağazalar Zinciri, 35 Mağazasıyla halkımıza kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Bu hizmeti yaygınlaştırmak ve geliştirmek amacıyla, 25 mağazası ile Başkentin en köklü kuruluşlarından biri olan Nazar Mağazalar Zincirini bünyesine katmıştır.
Nazar Mağazalar Zincirinin sahibi olan Ahmet Özdoğan ve Levent Gündoğdu aileleri, sektörden çekilmeyi uygun görmüşlerdir. Onların bu kararı doğrultusunda 14 Şubat 2007 Çarşamba günü iki kardeş kuruluş olarak yapılan görüşmelerde, bir sinerji oluşturulmuş çok daha başarılı bir yapılanmayı gerçekleştirmek adına karşılıklı olarak anlaşmaya varılmıştır.
Nazar Mağazalar Zinciri; 1992 yılından bugüne 200 ile 2500 m2 arasında değişen 25 farklı satış noktasında 572 personel ile hizmet vermektedir. Ortaya çıkan bu yeni oluşumla birlikte, Makromarket Mağazalar Zinciri olarak mağaza sayısını 60’a, çalışan sayımızı ise, 2182’ye yükseltmiş bulunuyoruz. Sahip olduğumuz yeni gücümüzle ve müşteri odaklı hedeflerimizle ülkemiz perakendeciliğinde çok önemli bir marka olma niteliğine ulaştığımızı düşünüyoruz. Bu olgu, toplumumuza ve müşterilerimize olan sorumluluğumuzu daha da arttırmıştır. Gurubumuza dahil olan bu 25 mağazanın, Makromarket’in hiç bulunmadığı bölgelerde olması, çok daha geniş kitlelere, “Hizmette Çizgi Ötesi” anlayışı ile Makromarket’in güçlü ve kaliteli hizmetini ulaştırmamızı sağlayacaktır. Bu birleşmenin mutluluğunu ve heyecanını tüm ekibimizle birlikte yaşıyoruz.
Yerel perakendecilik sektöründe yaşadığımız bu olumlu gelişmenin ülkemize ve müşterilerimize hayırlı olmasını, bol kazanç getirmesini gönülden diliyoruz. Saygılarımızla.
Nazar Marketler Zincirinin yanı sıra, Samsun Çorum ve Ankara’da uzun yıllardır distrübütör firma olarak sektöre hizmet veren Özdoğan ve Gündoğdu aileleri de, konuya ilişkin aşağıda belirtilen açıklamayı yapmışlardır.
“Biz perakende sektörüne tedarikçi olarak da uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Nazar Marketler Zinciri ile perakende sektöründe de bu hizmetimizi güçlendirmeyi ve geliştirmeyi hedeflemiştik. Bu gün ise yönetim olarak işin perakende boyutundan çekilip tedarikçi, distribütör firma olarak etkinliklerimize yoğunlaşmayı uygun bulduk. Bu çerçevede sektörün çok önemli ve başarılı bir kuruluşu ve aynı zamanda değerli dostumuz olan Makromarket’ler ile bu düşüncemizi paylaştık. Gerçekten son derece uyumlu ve kısa süren görüşmeler sonucunda Makromarket yönetimiyle el sıkışıp bayrağı kendilerine huzur ve mutluluk içerisinde devrettik.
İnanıyoruz ki bu olgu, Türk perakendeciliğini güçlendiren ve geliştiren sektörel sorunların çözümüne yönelik önemli bir gelişme olacaktır. Hepimize ve sektörümüze hayırlı olmasını diliyoruz.”
Saygılarımızla.