TÜM HABERLER
UYUM ALIŞVERİŞ MERKEZİ VE MAKROMARKET AÇILIYOR…

MAKROMARKET’TEN KONYA’YA DEV YATIRIM

Anadolu’nun yerli markası Makromarket, “Hizmet Tüm Türkiye’ye” sloganıyla sürdürdüğü yatırım ağında Konya Nişantaşı Mahallesine yaptığı dev yatırımı ile perakende sektöründeki istikrarlı büyüme sürecine devam ediyor.

Afra mağazalarının satın almasıyla birlikte; Türkiye Geneli 7 ilde başlayan “Afra mağazalarının Makromarket konseptine dönüşüm projesi” kapsamında en büyük halka olan Konya Merkez Mağaza; 15 Ağustos Cuma günü düzenlenecek olan muhteşem bir açılış töreniyle Konyalı müşterilerin resmi olarak hizmetine sunulacak.

Uyum Alışveriş Merkezleri bünyesinde yer alan Makromarket, 7 bin m2’lik modern ve ferah müşteri satış alanında 55 bini aşkın ürün çeşidi ile A’dan Z’ye tüm gıda ve ihtiyaç ürünlerini 210 nitelikli personeli ve 38 kasası ile bölge halkının beğenisine sunuyor. Böylece Konya Perakende sektöründe iddialı olduğu Makro kaliteyi mikro fiyatlarla sunma ilkesini yaygınlaştıyor.

2008 yılında Ankara, Samsun, Kırıkkale, Malatya, Konya, Karaman, Mersin, Antalya illerinde ve dün itibariyle kesinlik kazanan Kayseri Ofis mağazalarının satın alınması ile birlikte 105 mağaza ve 130.000 m2’lik satış alanına ulaştı. Makromarket Konyamızın desteği ile bugün ve gelecekte Türkiye’nin öz Sermayesiyle gelişen en büyük yerli markası olmayı hedefliyor.

Alışveriş ve eğlenceyi bir arada sunan Uyum Alışveriş Merkezleri bünyesinde; Makromarket’in yanı sıra Nazar, LCWaikiki, Nanotech, Flo, Bolulu Hasan Usta, Bücürük, Crispino, Dry Center, İxora, Özboyacı Kuyumculuk, Samanyolu Playland Çocuk Eğlence Merkezi, Seden Triko, SevenHill, Som Altın, Sultanahmet Köftecisi… gibi ünlü markalardan oluşan 30 mağaza yer almaktadır. Sosyal ve kültürel etkinliklerle de faaliyet gösterecek olan Uyum Alışveriş Merkezleri bünyesinde Makromarket dışında diğer hizmet sahalarında ortalama 200 personel görev yapmakta ve yaklaşık 450 arası araç kapasitesine sahip; açık ve kapalı otopark da bulunmaktadır.

Makromarket Merkez mağaza açılışında yerel sanatçılar ve halk oyunlarının yer alacağı tören kapsamında ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses Konya halkına çoşkulu bir konser verecektir. Konser gecesi; Makromarket’in müşterilerine görkemli bir havai fişek gösterisi sona erecek.

Konya Merkez Mağaza Adres: Nişantaşı Mahallesi Şahinağa Sokak Selçuklu / Konya

İrtibat Tel: 0 312 815 47 05 (pbx)

MAKROMARKET BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ