TÜM HABERLER
1.000.000 İYİ İNSAN Arıyoruz

Makromarket’ten Türk Kızılay Derneği’nin 2008 yılında başlattığı “1.000.000 İyi İnsan Arıyoruz” kampanyasına tam ve gönüllü destek.

Ülkemizde toplam gönüllü kan bağışı miktarının 600 binden 1 milyona arttırmak ve kan ihtiyacının tamamen gönüllü, bilinçli ve düzenli kan bağışçılarından karşılanmasına yönelik yürütülen “1.000.000 İyi İnsan Arıyoruz” kampanyasına Makromarket 4 bin çalışanı ve milyonlarca müşterisiyle destek vermektedir.

Bu destek kapsamında Makromarket bünyesinde de gerçekleştirilecek olan “1.000.000 İyi İnsan Arıyoruz” kampanyasının ilk adımını Konya’da atmaktayız.

Makromarket Konya Bölge Müdürü Hamdi Cömert ve Türk Kızılay Konya Kan Bağışı Merkezi Yetkilisi Dr. Selma Okutan arasında imzalanan protokol kapsamında Makromarket, 4 bin çalışanı ve milyonlarca müşterisi ile birlikte resmi olarak “1.000.000 İyi İnsan Arıyoruz” kampanyasının gönüllü bağışçısı oldu. Hamdi Cömert, Türk Kızılay’ın düzenlediği bu kampanyanın gönüllü destekçisi olduklarını, başta Konya olmak üzere Türkiye genelinde tüm Makromarket mağazalarında destek verileceğini belirtti. Karşılıklı imzalanan protokolün ardından Makromarket Konya Bölge Müdürü Hamdi Cömert kan bağışında bulundu.

Türkiye’de gönüllü kan bağışçı sayısı yeterli değildir. Ülkemizin kan ihtiyacı, Türk Kızılay Derneği’nin yürüttüğü çalışmalar ve kampanyalar sayesinde düzenli, gönüllü ve bilinçli kan bağışçıları ile karşılanmaktadır. Bu sorumluluğu herkesin üstlenmesi gerektiğine inanan Makromarket ülkesini ve insanını seven, sorumluluk sahibi, tüm iyi insanlarımızı gönüllü kan bağışçısı olmak için Türk Kızılayı’na kan vermeye çağırmaktadır. Bugün başkalarının, yarın da bizim veya yakınlarımızın kana ihtiyaç duyabileceğinin farkında olan Makromarket gerçekleştirdiği bu sosyal sorumluluk çalışmasında hem personelini hem de müşterilerini sadece 25 dakika ayırarak binlerce hayat kurtarmaya davet etmektedir.

Gün içerisinde çok sayıda Makromarket personeli ve müşteri gönüllü kan bağışında bulundu.

MAKROMARKET

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ


İrtibat Tel: 0 312 815 47 05 (pbx)