TÜM HABERLER
Hicri takvime göre Muharrem ayının onuncu günü geleneksel olarak kutlanan Aşure Günü, tüm manevi gücü ve bereketi ile Makromarket’te de yaşanıyor.
Aşure günü dolayısıyla Makromarket mağazalarının bulunduğu 6 ilde “Aşure Yarışması” düzenlendi.
Ankara İstanbul Yolu, Konya Merkez, Karaman, Malatya, Samsun ve Kırıkkale mağazalarını kapsayan Aşure Yarışması 17 Ocak Cumartesi günü müşterilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Çok sayıda yapılan başvurular arasından, kullanılan malzeme, tarif ve püf noktalarına göre her ilde finalde yarışmak üzere 20 aday seçildi. Makromarket müşterileri ve mağaza yöneticilerinin oluşturduğu jüri üyeleri tarafından her yarışmacının aşuresi görünüm, içerik, kıvam, lezzet ve servis kriterlerine göre değerlendirildi. Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirmeye göre her ilin birincisine 500 TL, ikincisine 300 TL, üçüncüsüne 150 TL ve 17 yarışmacıya da 50 TL değerinde Makro Para kart hediye edildi.Böylece Makromarket katılımcılara toplamda 10.605 lira ödül dağıtmış oldu.
Yarışma sonunda Makromarket aşçıları tarafından hazırlanan ve ayrıca müşterilerin yarışma için hazırlamış olduğu aşureler de Makromarket mağazalarında bulunan diğer katılımcılar ve alışveriş için gelen müşterilere dağıtıldı.

MAKROMARKET
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ
İrtibat Tel:
0 312 815 47 05 (pbx)