TÜM HABERLER
Desteklediği etkinliklerle sosyal sorumluluk projelerinde de kendini gösteren Makromarket, aynı anlayışla yol almayı sürdürüyor. Hayat Eğitim Kurumları tarafından bu yıl 18-19 Nisan tarihlerinde 7.’si düzenlenen Altınşah Satranç Turnuvası’nın ana sponsoru olan Makromarket, perakende sektöründe şah ve mat demeye devam ediyor.

Hayat Eğitim Kurumları tarafından bu yıl 17-18 Nisan tarihlerinde, Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yedincisi düzenlenen Altınşah Satranç turnuvası, yine oldukça renkli geçti. Türkiye genelinden toplam 1577 ilköğretim öğrencisinin katıldığı turnuvanın ana sponsorluğunu ise Türkiye’nin ulusal perakende zinciri Makromarket üstlendi.
Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ve iki gün boyunca büyük çekişmelere sahne olan 7. Altınşah Satranç Turnuvası, şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Saygı duruşunun ardından Hayat Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı ve Makromarket Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Songör konuşma yaparak emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Konuşmasında bugüne kadar Türkiye’de satranca gereken önemin verilmediğinin altını çizen Mehmet Songör, “Zor bir spor olan ama zeka gelişimini çok önemli yönde etkileyen satranç, çocukların sınavlardaki başarısında da son derece etkili oluyor” dedi.

Türkiye Satranç Federasyonu’nun da desteklediği turnuva büyükler, küçükler ve kızlar olmak üzere üç kategoride gerçekleştirildi. Turnuva 2 gün boyunca yapılan toplam 9 maç ile sonuçlandı. Yarışmada, her kategoride ilk üçe giren yarışmacıya kupa ve dizüstü bilgisayar hediye edildi. Ayrıca 4 ila 10 arası dereceye giren yarışmacılara yarım Cumhuriyet Altını, 10 ila 30 arası dereceye giren yarışmacılara ise çeyrek Cumhuriyet Altını verildi. Turnuvaya katılan tüm öğrenciler, tişört ve katılım belgesi ile ödüllendirildi.

Düzenlenen satranç turnuvasının büyükler kategorisinde, Volkan Sevgi, Murat Yanık ve Atakan Erdem ilk üçe girerken; küçüklerde Köksal Atilla Yüksel, Eren Gani Ererdem ve Buğra Çelik; kızlar kategorisinde ise, Başak Beste Abdimanoğlu, Gizem Kahya ve Buse Vatansever dereceye girerek kupa almaya hak kazandılar.